O nás

My a naši psi žijeme na Vysočině, v městečku Herálec pod Žákovou Horou. Je to asi 20 kilometrů od Žďáru nad Sázavou. Kromě psů máme ovce, kozy, husy, kačeny, slepice, krůty (snad je to všechno), takže se nudit rozhodně nestačíme!

  Náš první pejsek byl malý maltézáček. Potom se rozměry našich psů začaly zvětšovat. Jako druhý u nás zdomácněl pudlík, voříšek a konečně první Bernský salašnický pes Asmar. Když se blížily jeho poslední měsíce, pořídili jsme mu kamarádku stejného plemene - fenku Hessy z Hodolan, aby mu ke stáru nebylo smutno. Nakonec zůstala sama. To se nelíbilo ani jí, ani nám. Uvažovali jseme o další feně velkého plemene. Zvítězil Pyrenejský horský pes, a tak s námi sdílí domácnost od roku 2002 Bella, původním jménem Dixie Filipův dvůr.

  Samozřejmě jsme chtěli dopřát Hessy i Belle štěňátka. První na řadě byla berňačka Hessy. Otcem se stal Monthy Benco a my jsme se u Hessinky dočkali vánoční nadílky. 24. listopadu 2004 se narodilo šest holek a čtyři kluci. Protože se jednalo o první vrh, dostali jména: Axa, Areta, Aida, Agáta, Adina, Annie, Aires, Agbar, Asmar a Arno. Od začátku byla Aida náš miláček. Původně jsme byli rozhodnuti, že si ji necháme, ale Bella měla jiný názor. Nakonec našla všechna štěňátka nový domov.

  Protože v roce 2005 oslavila pyrenejka Bella už třetí narozeniny, byl nejvyšší čas postarat se také o její potomky. Všechno dobře dopadlo, a tak na svět vykouklo v pátek 30. září 2005 devět bílých kuliček - šest holek a tři kluci. Dostali jména Assan, Athos, Addis, Ambra, Amanda, Aischa, Airine, Angela a Arwen. Všichni rostou jako z vody. Jako první odešel do nové rodiny Athosek a postupně odcházeli další sourozenci. nejmilejší holčičku, Airinku, jsem si nechali a je naší třetí fenkou. Už má za sebou první výstavní úspěchy.

  Protože štěňátek není nikdy dost, jela v listopadu 2005 Hessy za dalším nápadníkem. Šťastným otcem se stal Swiss Star`s Trading Places, pes dovezený z Ameriky. 21. ledna 2006 jsme na světě přivítali druhý vrh Hessinčiných mláďat - tentokrát se narodili 4 kluci a 3 holky, jeden pejsek bohužel v prvních dnech uhynul. Maminka Hessy se o všechny pěkně starala. Všichni nalezli brzy nový domov a posílají pozdravy.

  S naší smečkou zažíváme hodně pěkných chvil, i když nám někdy dávají pořádně zabrat. Na začátku roku 2007 jsme naplánovali oběma starším fenkám - Hessy i Belle - cestu za ženichy. Spojení pyrenejky se nepodařilo, ale Hessinka si s nápadníkem padla do oka. Tatínkem se stal krásný bernský pes Christof Top - Berner. Štěňátka jsou aprílová - narodila se 1. dubna 2007. Na nové páníčky se těšili 4 kluci a 2 holky. Zájemci o nové členy rodiny se brzy přihlásili.

  V roce 2008 se sešla bílá a černá štěňata najednou. Nejdříve se narodily dvě holky naší Belle, tatínkem Se stal americký multichamipion Dreamer. Holky rostou jako z vody, jedna už má nové majitele a druhá zůstane doma. Hessince narodilo pět štěňat - tři holky a dva kluci, opět se psem Christofem Top - Berner . Bohužel nás několik dní po narození štěňat Hessinka navždycky opustila po krátké nemoci.

  Jakmile budou nové informace a fotografie, brzy se objeví na našich stránkách. Kdykoliv se však na nás můžete obrátit s dotazem, námětem nebo se přijet napsy podívat a seznámit se. Bereme také celoročně záznamy na štěňátka obou plemen.